آغاز به کار اجرای 17 طرح تعاون- روستا در استان سمنان همزمان با کشوربه گزارش ایرنا، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: در این طرح اجرای 2 هزار تعاون- روستا در کشور پیش بینی شده که ‌سهم استان سمنان 17 روستا است که در اجرای ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه عملیات اجرایی 40 روستا به طور کلی در این طرح پیش بینی شده است.
اسماعیل غنیان خاطرنشان کرد: این طرح مصوب شورای عالی اشتغال و با هدف تحقق اقتصاد مقامتی اجرا می شود.
آیین رسمی و کشوری آغاز اجرای طرح تعاون- روستا با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روستایی در ورامین برگزار و پخش سراسری آن به صورت ویدئوکنفرانسی با آغاز فعالیت این طرح در استان ها همراه بود.
امسال در هفته تعاون از یازدهم تا هفدهم شهریور در استان سمنان هشت تعاونی با اشتغالزایی برای 139 نفر و 68 میلیارد 245 میلیون ریال فعال می‌شود که 30 میلیارد و 245 میلیون ریال از محل سرمایه گذاری و 38 میلیارد ریال اعطای تسهیلات بوده است.
طبق پیش‌بینی برنامه پنجم توسعه، تعاون باید سهم 25 درصدی از اقتصاد کشور می‌داشت که اقتصاددانان اعتقاد دارند در حال حاضر تعاون در بهترین حالت فقط هفت درصد از فعالیت اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است.
7344/6103 خبرنگار: امیر حسین کاشی منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید