اجرای طرح روستای بدون بیکار در محمودآبادیحیی یوسف‌پور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح هم اکنون در روستای برنج ده اجرایی شده و دولت به صورت جدی در این قضیه ورود پیدا کرده است و همه مدیران دستگاهها بخصوص ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام و سایر دستگاه‌های مرتبط همکاری داشته تا این مسئله را به سرانجام برسانند.
وی درباره آماده‌سازی بستر راه روستا برنج ده عنوان کرد:اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید نسبت به آسفالت معابر اصلی داخل روستا نگاه ویژه‌ای داشته باشد و راه‌های دسترسی به مزارع و آب‌بندان‌های پرورش ماهی که یک فرصت شغلی مناسب جهت کاهش بیکاری روستا هست را بهسازی و آسفالت نمایند.
فرماندار محمودآباد درخصوص راه‌های کاهش طلاق در روستا بیان کرد:درایت و مدیریت ریش سفیدان،هیات امناء محل،خیرین،اعضای شورای اسلامی و دهیار هیاتی را در قالب حل و فصل طلاق و اختلافات و با استعانت از فرمایشات امامان معصوم و پیامبران در رابطه با کاهش طلاق دستور کار دارند.
وی ادامه داد:در ارتباط با کاهش اعتیاد در روستا اداره بهزیستی با رابطه ویژه با کمیته امداد در این خصوص تعامل داشته و با همکاری نیروی انتظامی و از طریق انجمن معتادان گمنام شهرستان کمک گرفته تا بتوانند ریشه این افیون خانه‌مان سوز را از چهره روستا بزدایند.
یوسف‌پور در رابطه با اشتغال در روستا خاطرنشان کرد:تمامی فارغ التحصیلان روستا شناسایی شده و در کارورزی در اولویت کاربردی قرار می گیرند و مسوولان روستا از این جوانان در کارهای مرتبط استفاده کرده و اطلاع رسانی از طریق تعاونی‌ها با مشارکت همه اهالی و همه دستگاه‌ها بصورت عملی انجام می گیرد تا بر اساس نیازسنجی و امکان سنجی یک روستای نمونه داشته باشیم.
روستای برنج ده دارای 600 خانوار ساکن روستایی با 17200 نفر جمعیت و 520 هکتار اراضی مستعد کشاورزی و سه آب‌بندان با زمین‌های وابسته به وسعت 100 هکتار برای پرورش آبزیان و کشت محصولات دارد .
خبرنگار : محمد محتاطی** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7326/1899انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید