ارایه یک میلیون و 580 هزار نفر ساعت مهارت آموزی بخش خصوصی در زنجانمحمدرضا انصاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این مراکز غیر دولتی بیش از یک میلیون و 256 هزار نفر ساعت در حوزه خواهران به کارورزان آموزش داده اند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بیش از 328 هزار نفر ساعت در حوزه برادران به کارآموزان آموزش داده اند.
به گفته این مسئول، 148 آموزشگاه غیردولتی در زنجان مشغول فعالیت هستند، از این تعداد آموزشگاه غیرانتفاعی، 10 آموزشگاه ویژه برادران، 114 آموزشگاه ویژه خواهران و مابقی 2 منظوره اداره می شود، همچنین محل فعالیت 103 آموزشگاه شهرستان زنجان است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان تاکید کرد: برای رونق بخش خصوصی رویکرد این نهاد واگذاری خدمات به این بخش است و از این رو اموری که امکان واگذاری داشته باشد را، برون سپاری می کنیم.
انصاری خاطرنشان کرد: کارآموزان بیش از یک میلیون و 263 هزار نفر ساعت در خوشه خدمات، نزدیک 53 هزار نفر ساعت در خوشه های کشاورزی – فرهنگی و 268 هزار نفر ساعت در خوشه صنعت آموزش دیده اند.
وی افزود: این موسسه ها در بیش از 110 حرفه آموزشی و بالغ بر 25 رشته، مشغول آموزش کارآموزان هستند و در صورت نیاز این رشته ها افزایش می یابد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان با تاکید بر ضرورت هم افزایی دولت و بخش خصوصی در بخش های مختلف، گفت: با آموزشگاه های آزاد برای دریافت و ارائه پیشنهاد جهت تسریع در امور و افزایش کیفیت آموزش جلسات هم اندیشی متعددی برگزار کرده ایم.
انصاری به ضرورت ایجاد رشته های جدید متناسب با بازار کار زنجان اشاره کرد و افزود: یکی از هدف های این مجموعه شناسایی ظرفیت های بازار کار زنجان و حرکت به سمت تسهیل اشتغال جوانان است.
وی تصریح کرد: از مشکلات اساسی کشور متناسب نبودن سطح تحصیلات با شغل و مهارت مورد نیاز در جامعه است و در تلاش هستیم با برنامه ریزی این تناسب را در استان ایجاد کنیم.
انصاری اظهار داشت: این اداره کل برای تسریع در آموزش دانشجویان استان نیازسنجی کرده است و برای رفع نیاز فعلی این قشر برنامه هایی دارد.
آموزش به تمامی شاغلان، علاقه مندان، در جوار دانشگاه، جوار کارخانه، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و زندانیان از جمله وظایف این مجموعه به شمار می رود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های مهارتی در مراکز جوار دانشگاه، یکی از رویکردهای اصلی در این دستگاه است که با جدیت دنبال اجرایی کردن آن در سطح زنجان هستیم.
به گزارش ایرنا، دوره‌های مهارتی استان در 14مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت و بیش از 145 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد به متقاضیان خدمات ارائه می دهد.
آمارها نشان می دهد عملکرد موسسه های آزاد در نیمه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6درصد افزایش داشته و در همین مدت 64 درصد از تعهدات آموزشی در بخش غیر دولتی تحقق یافته است.
آموزش رایگان برای گروه سنی 15 تا 22 سال در طرح مهارت آموزی محیط واقعی کار از شهریور سالجاری در مراکز این اداره کل شروع شده است و تعهد این اداره تا پایان امسال، آموزش و برگزاری دوره برای 760 نفر است.
3216/8068
خبرنگار : سجاد کریمی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید