استاندار همدان: 11 هزار و 401 فرصت شعلی در همدان ایجاد شده استمحمدناصر نیکبخت روز شنبه در نشست اعضای شورای اداری شهرستان رزن، افزود: با توجه به اینکه مشکل اصلی ما ایجاد اشتغال است، باید همه دستگاه ها همکاری لازم را در این عرصه داشته باشند.
وی با تقدیر از عملکرد علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرد: این تلاش و همکاری با محور قرار گرفتن وزارت کار و مسئولیتی که دکتر ربیعی پذیرفتند، نتیجه مثبت در پی دارد.
استاندار یکی از ظرفیت های امید بخش برای ایجاد اشتغال را صندوق کارآفرینی ارزیابی و اضافه کرد: هم اینک بانک ها راحت تر از صندوق کارآفرینی تسهیلات ارایه می دهند و باید از این ظرفیت ها بهره برد.
نیکبخت از نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی خواست برای تسهیل در امر اشتغال، قوانین مالیات و کسب و کار را آسان سازی کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سفر یک روزه خود به همدان ابتدا شرکت بین المللی رایان نیک الکترونیک واقع در شهرک صنعتی رزن را افتتاح کرد و در ادامه در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال در محل استانداری همدان حضور یافت.
پس از آن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 طرح بهزیستی در حوزه های توانمندسازی، پیشگیری، فرهنگی آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با هزینه کرد 16 میلیارد و 940 میلیون ریال در شهرستان های همدان، نهاوند و کبودراهنگ بهره برداری می شود.
این طرح شامل مجتمع فرهنگی رفاهی عترت بهزیستی، 2 کلینیک مددکاری اجتماعی، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد، کارگاه تولیدی رهروان علی(ع)، محوطه سازی مجتمع فرهنگی ابن سینا و 2 مهدکودک شهری در شهرستان همدان است.
همچنین طرح مرکز ماده 16 رسالت در کبودرآهنگ و طرح های کارگاه پوشاک آزاد و یک مهدکودک روستایی در شهرستان نهاوند به همراه 37 واحد مسکونی در کل استان همدان بهره برداری می شود.
در این سفر یک روزه عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار در زمینی با زیربنای 2 هزار 400 متر مربع و در 2 طبقه آغاز می شود.
مجموعه ورزشی تویسرکان نیز متشکل از زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی و تنیس روی میز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با حضور علی ربیعی بهره برداری می شود.
حضور در ملایر و نشست با مسئولان این شهرستان آخرین برنامه سفر یک روزه علی ربیعی در استان همدان اعلام شده است.
شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید