استاندار کرمان: ایجاد اشتغال یکی از مصادیق واقعی ایثارگری استبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از همکاران ایثارگر و جانباز مجموعه استانداری کرمان، ضمن گرامیداشت 26مرداد، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: یکی از روزهای خاطره انگیز جمهوری اسلامی ایران، روز بازگشت آزدگان به میهن اسلامی بود که مردم در این روز به پای کوبی پرداختند.
وی صبر و استقامت آزادگان، ایثارگران و جانبازان هشت سال دوران دفاع مقدس را ستودنی دانست و یادآورشد: تحمل شرایط و جو حاکم در دوران اسارت امری ستودنی است که خداوند این اجر و پاداش را ذخیره آخرت جانبازان و آزادگان قرار خواهد داد.
رزم حسینی یادآورشد: امروزه گوشه ای از عمق ایثار، فداکاری و مظلومیت رزمندگان دوران دفاع مقدس را می توان در شهدای مدافع حرم بویژه شهید حججی مشاهده و به نسل جوان معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه رزمندگان برای رضای خدا و دفاع از سرزمینشان بدون هیچ چشم داشتی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه تمام قدرتها پشت سر صدام قرار داشتند اما مقاومت و اراده ای که در رزمندگان و مردم شجاع ایران وجود داشت، موجب شد تمامیت ارضی کشور حفظ شود.
استاندار کرمان بر لزوم اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان با بهره گیری از هنرهای روز تاکید کرد و گفت: برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا که خود تجلیل از مقام شامخ شهداست یکی از ضروریت هایی است که در اقصی نقاط استان برگزار می شود.
رزم حسینی افزود: سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی امروز دارای خصلت های خدادادی است و ارتباط صمیمی خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان با سردار سلیمانی، یکی از این خصلت های این مرد خدایی است.
وی با ابراز امیدواری از اینکه باید بتوانیم خودمان را در شرایط کنونی جامعه حفظ کنیم یادآورشد: اگر بخشی از جوانان نسل نو در مسائل دینی و مذهبی با ضعف احتمالی مواجه شده اند، بخشی از آن به دلیل دوگانگی بین رزمندگان و عملکرد مسئولان است که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.
رزم حسینی ایجاد شغل و اشتغالزایی را در شرایط کنونی کشور، یکی از مصادیق واقعی ایثارگری دانست و افزود: مهمترین دغدغه امروز جامعه بحث اشتغال است که در این راستا همه افراد در حد بضاعت خود تلاش کرده اند.
وی با اشاره به اینکه اگر بخشی از الزامات در استان کرمان تامین می شد، امروز شاهد توفیقاتی در حوزه های مختلف توسعه ای بودیم یادآورشد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، تنها بیست درصد از انتظارات مدیریت استان برآورده شده است.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه باید در راستای تعالی اقتصادی – فرهنگی جامعه گام های لازم برداشته شود تصریح کرد: روند توسعه، فرآیند یک شبه نیست بلکه فرآیندی مستمر و پایدار است و این روند با حضور 22 معین اقتصاد مقاومتی در مناطق استان کرمان سرعت یافته است.
وی با تاکید بر اینکه بهترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی مربوط به استان کرمان هستند که در راستای توسعه استان با یکدیگر هم نظرند گفت: در دیدار اخیری که به اتفاق مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور صورت گرفت، معاون سیاسی وزیر کشور شهادت داد که یکی از استان هایی که به بلوغ سیاسی رسیده، استان کرمان است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه با تفویض اختیارات به استان ها، جوانگرایی در استان صورت می گرفت افزود: در راستای طرح جانشین پروری، بیش از 250 نفر در استان شناسایی شدند که بدلیل اختیارات محدود استان ها، این طرح معطل مانده است.
در ادامه این دیدار، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه امور ایثارگران و جانبازان توسط هادی احمدی افزادی مشاور استاندار کرمان، از 27 نفر از آزادگان مجموعه استانداری کرمان و واحدهای تابعه با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
خبرنگار و انتشار دهنده: نجمه حسنی*
3029انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید