افزایش بیکاری در شهرستان جویبار به مرز بیش از 11 درصدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، علی اسلامی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان جویبار افزود: بیشترین بیکاری را در استان مازندران شهرستان جویبار به خود اختصاص داده و عمدتا فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی جویبار به طرح کارورزی در این شهرستان اشاره کرد وگفت: تاکنون 141فارغ التحصیل دانشگاهی در این شهرستان در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند که از این تعداد 12 نفر در رشته کاردانی ، 91 نفر در رشته کارشناسی ، 35 نفر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و 3 نفر در رشته دکتری تخصصی هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون در این شهرستان 296 نفر در سامانه رصد ثبت نام کرده اند ، بیان کرد: بیشترین اشتغال زایی در حوزه صنعت با 187 نفر بوده است.
** ثبت نام 39 طرح کشاورزی و صنعت در سایت بهین یاب
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی جویبار گفت که در سال جاری 39 طرح در حوزه صنعت و کشاورزی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 31 طرح مربوط به حوزه صنعت بوده است.
اسلامی بیان کرد : تاکنون 10 طرح در حوزه صنعت و 5 طرح در حوزه کشاورزی به بانک های عامل معرفی شده اند که نیازمند همکاری بانک های عامل برای پرداخت سریع در امر تسهیلات هستیم.
وی با بیان اینکه در حوزه بهزیستی و کمیته امداد 6 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات برای امر اشتغال زایی در نظر گرفته شده است گفت که بنا است تا برای 334 نفر از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اشتغال فراهم شود .
رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد : از این میزان 4 میلیارد تومان تسهیلات برای مددجویان کمیته امداد و میزان اشتغال زایی 220 نفر در نظر گرفته شده است.
اسلامی گفت که همچنین 2 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال زایی 114 نفر مددجوی بهزیستی در نظر گرفته شده است.
خبرنگار :مونا معینی کوچکسرایی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
/1899/7334انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید