انتقاد استاندار همدان از روند اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی وامید استانمحمدناصر نیکبخت روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رزن که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: متاسفانه این صندوق سختگیرانه تر از دیگر بانک ها در پرداخت تسهیلات اقدام می کند؛ به گونه ای که نتیجه گرفتیم بانک ها از صندوق جلوتر هستند.
وی اضافه کرد: برای نمونه بازدیدی از یک واحد تولیدی در منطقه یکن آباد همدان داشتیم که این واحد با جذب یک میلیارد ریال تسهیلات، اقدام به ایجاد 15 فرصت شغلی کرده بود.
نیکبخت ادامه داد: مسئول این واحد برای ایجاد 15 شغل جدید درخواست یک میلیارد ریال تسهیلات جدید داشت که با وجود پیگیری های صورت گرفته، به علت نبود ضمانت نامه، صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات تاکنون امتناع کرده است.
پس از طرح این موضوع در جلسه یاد شده، در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان که باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت اشتغال در شهر همدان برگزار شد، علی ربیعی و استاندار همدان ضمانت نامه این فعال اقتصادی را امضا کردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سفر یک روزه خود به همدان ابتدا شرکت بین المللی رایان نیک الکترونیک واقع در شهرک صنعتی رزن را افتتاح کرد و در ادامه در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال در محل استانداری همدان حضور یافت.
پس از آن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 طرح بهزیستی در حوزه های توانمندسازی، پیشگیری، فرهنگی آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با هزینه کرد 16 میلیارد و 940 میلیون ریال در شهرستان های همدان، نهاوند و کبودراهنگ بهره برداری می شود.
این طرح شامل مجتمع فرهنگی رفاهی عترت بهزیستی، 2 کلینیک مددکاری اجتماعی، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد، کارگاه تولیدی رهروان علی(ع)، محوطه سازی مجتمع فرهنگی ابن سینا و 2 مهدکودک شهری در شهرستان همدان است.
همچنین طرح مرکز ماده 16 رسالت در کبودرآهنگ و طرح های کارگاه پوشاک آزاد و یک مهدکودک روستایی در شهرستان نهاوند به همراه 37 واحد مسکونی در کل استان همدان بهره برداری می شود.
در این سفر یک روزه عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار در زمینی با زیربنای 2 هزار 400 متر مربع و در 2 طبقه آغاز می شود.
مجموعه ورزشی تویسرکان نیز متشکل از زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی و تنیس روی میز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با حضور علی ربیعی بهره برداری می شود.
حضور در ملایر و نشست با مسئولان این شهرستان آخرین برنامه سفر یک روزه علی ربیعی در استان همدان اعلام شده است.
7526/1181
خبرنگار:علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده:الهام تدینانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید