بانک مسکن خراسان شمالی حدود 287 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردبه گزارش ایرنا، مجید اسدی فر روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: این میزان اعتبار تسهیلاتی به 671 متقاضی پرداخت شده است.
وی افزود: در این مدت 86 میلیارد و 982 میلیون ریال اعتبار تسهیلات خرید مسکن به 175 متقاضی پرداخت شده است و 90 فقره تسهیلات تعمیر مسکن به مبلغ 9 میلیارد و 640 میلیون ریال اعطا شده است.
اسدی فر خاطرنشان کرد: در این مدت 170 فقره تسهیلات ساخت مسکن به مبلغ 168 میلیارد و 213 میلیون ریال داده شده است.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره کمک به زلزله زدگان در گلستان شهر و استمهال اقساط بدهکاران در این مجموعه مسکونی گفت: بر اساس مساعدت انجام شده، گلستان شهری ها تا 2 سال اقساط پرداخت نمی کنند و مصوب شده از 19تیرماه 96 تا 19 تیرماه 98 استمهال 2 ساله به ساکنان گلستان شهر داده شود.
مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی تصریح کرد: این افراد باید اقساط معوق قبل از 19 تیرماه امسال را پرداخت کرده باشند.
اسدی فر درباره تکلیف پرداخت خسارت به واحدهایی که هنوز به متقاضان تحویل داده نشده است گفت: در این باره پیشنهاد شده تا در تهران در نشست های راهبری مسکن تدبیری اندیشه شود که این واحدها به متقاضیان تحویل و قسط بندی انجام شود و سررسید آن نیز تاریخ 19 تیرماه 98 تعیین شود.
مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امید است این مهم مورد موافقت قرار گیرد.
وی درباره پرداخت بیمه به واحدهای خسارت دیده از زلزله گفت: تمام واحدهای گلستان شهر و تمام تسهیلاتی که بانک مسکن پرداخت می کند بیمه هستند.
اسدی فر تصریح کرد: شرکت بیمه، متناسب با مبلغ وام و یا ارزش واحد مسکونی به خسارت دیدگان غرامت پرداخت می کند و
کارشناسان بیمه خسارت ها را برآورد می کنند و میزان خسارت را متناسب با مبلغ وام پرداخت می شود.
وی افزود: تا کنون سه هزار و 587 فقره تسهیلات برای تامین خسارت به بیمه معرفی شده است که از این تعداد 2 هزار و 677 واحد در گلستان شهر و 910 واحد نیز در شهر بجنورد است.
مدیرشعب بانک مسکن خراسان شمالی اظهار کرد: تا کنون 823 متقاضی، غرامت خسارت دریافت کرده اند و شرکت بیمه، 10 میلیارد و 766 میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: روند تامین خسارت برای واحدهای آسیب دیده ادامه دارد و به مرور پرداخت می شود.
اسدی فر با اشاره به پرداخت تسهیلات ازواج اظهار کرد: تا کنون 226 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 25 میلیارد و 100 میلیون ریال پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه 674 متقاضی دریافت این تسهیلات ازدواج به بانک مسکن معرفی شده است گفت: اکنون 438 نفر در مرحله تکمیل مدارک برای دریافت این اعتبار تسهیلاتی هستند.
اسدی فر درباره کمک به ساخت مسکن روستایی گفت: در این زمینه در چهار ماهه امسال 170 فقره تسهیلات به مبلغ 33 میلیارد و 500 میلیون ریال پرداخت شده است.
وی افزود: تسهیلات متمم مسکن مهر نیز برای یکهزار و 793 واحد به مبلغ 158 میلیارد و 430 میلیون ریال پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی درباره تسهیلات پرداخت شده به مسکن یکمی ها گفت: در این مدت یکهزار و 960 نفر در استان برای دریافت این اعتبار تسهیلاتی حساب افتتاح کرده اند و از این محل 344 میلیارد ریال اعتبار جمع آوری شده است.
وی خاطرنشان کرد: تا کنون 110 فقره تسهیلات به مبلغ 59 میلیارد و 435 میلیون ریال به متقاضیان تسهیلات مسکن یکم پرداخت شده است.

* دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی و همچنین مردم می توانند دیدگاه ها یا برنامه های خبری خود را از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09159768804 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا نمابر کنند.
*نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید