خزاعی: همکاری اتاق تعاون با سازمان سرمایه گذاری خارجی توسعه می یابدبه گزارش ایرنا، «محمد خزاعی» امروز(سه شنبه) در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران که در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد،افزود:بخش تعاون از ابعاد سیاسی اقتصادی و جامعه شناسی ارزش بسیار بالایی دارد.
وی تاکید کرد، بحث استفاده از منابع مالی خارجی سرمایه گذاری و حضور شرکتهای تعاونی باید ساماندهی شود. همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از بخش تعاون در عرصه های مختلف بیشتر بهره مند شویم.
خزاعی اظهار امیدواری کرد، با ایجاد کمیته مشترک میان اتاق تعاون و سازمان سرمایه گذاری خارجی بتوان این تعامل و همکاری را توسعه داد.
وی با اشاره به ١٠٠ هزار شرکت تعاونی گفت :تعاونی ها ظرفیت بالایی برای اشتغال و تنوع بسیار بالایی در حوزه های مختلف اقتصادی دارند.
وی گفت، محدودیتی برای بخش های دولتی و خصوصی نداریم، اما بخش تعاونی باید خود را بیشتر نشان دهد زیرا تنوع مشاغل برای سرمایه گذاری در این بخش زیاد است.
خزاعی افزود: این آمادگی از سوی سازمان سرمایه گذاری خارجی وجود دارد، به طوری که حداقل دو هزار شرکت در این بخش می توانند با سازمان سرمایه گذاری خارجی همکاری کنند. شیوه های مذاکرات می تواند به شکل مستقیم و یا فاینانس باشد.
وی وجود یک دیپلمات را به عنوان رایزن درست ندانست و افزود: باید بین سفارت و بخش خصوصی تعاملی در این زمینه شکل گیرد.
خزاعی گفت : ما با کشور چک رابطه خوبی داریم و به واقع چک دروازه رسیدن به اروپا است.
در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری میان خزاعی به نمایندگی از سازمان سرمایه گذاری خارجی و بهمن عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران امضا شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**٩١٢٣ **1561**خبرنگار: زهره دریغ گفتار**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید