خزاعی: 10.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم محقق شدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حمید خزاعی» امروز(سه شنبه) در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران که در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، به خبرنگاران گفت: تعاونی ها منعی برای استفاده از منابع مالی خارجی و داخلی یا خطوط اعتباری و سرمایه گذاری مستقیم ندارند.
وی ادامه داد: این اقدام اتاق تعاون و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، موجب ساماندهی و افزایش بهره وری و برنامه ریزی عملیاتی برای استفاده از منابع می شود.
خزاعی با تاکید بر ضرورت کمک به شرکت های تعاونی اظهار کرد: تعاونی ها باید بتوانند از منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری ها در چارچوب مقررات و منافع ملی کشور استفاده کنند.
وی گفت: تعاونی ها با مردم سر و کار دارند و هر حرکتی در این زمینه به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی منجر می شود؛ لذا در این جلسه به نحوه عملیاتی کردن این مسیر پرداخته شد.
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران درباره تعداد شرکت هایی که از سرمایه گذاری خارجی استفاده کردند، نیز گفت: بیشتر سرمایه گذاری ها خارجی و در حوزه های مختلف است و دردولت یازدهم 18 میلیارد و 700میلیون دلار مصوبات سرمایه گذاری داشتیم که 11 میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه وارده به کشور محقق شد.
خزاعی تاکید کرد: باید مسیر بهره مندی بخش خصوصی و تعاونی از سرمایه های خارجی را بیش از پیش فراهم کنیم.
سپس «بهمن عبدالهی» رییس اتاق تعاون ایران نیز ابراز امیدواری کرد با کمک هایی که سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی خواهد کرد بخش تعاون بتواند سطح همکاریهای خود را با کشورهای دیگر ارتقا دهد و این تفاهم نامه مسیر استفاده تعاونی ها را از منابع خارجی تسهیل کند.
وی توسعه شرکت های کشاورزی، آبزی پروری، تولید دام و طیور ، فولاد، صنایع پایین دستی پتروشیمی و بازسازی ناوگان حمل و نقل کشور را از زمینه های همکاری برای استفاده از منابع و سرمایه های خارجی عنوان کرد

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**٩١٢٣ **9189**1561**خبرنگار: زهره دریغ گفتار**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید