رفع مشکلات قانونی صادرات مهمترین درخواست تعاونگران صادرکنندهبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، در ابتدای این نشست ‘فضل الله نصیری’ رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون، با مثبت ارزیابی کردن این کمیسیون، گفت: در این نشست ظرفیت ها و پتانسیل های بخش تعاون به رئیس فراکسیون معرفی شد.
وی ادامه داد: تعاونگران و فعالان حوزه موانع، مشکلات و چالش های صادرکنندگان را نیز به تفکیک مطرح کردند. در این حوزه بیشترین چالش مشکلات قانونی است که راه حل آن مجلس است.
نصیری ادامه داد: واردات بی رویه یکی دیگر از چالش های حوزه صادرات غیرنفتی است. همچنین حمایت نکردن از تولیدکننده داخلی و نرخ ارز به افزایش قیمت تمام شده کالا و مشکلات رقابت در بازارهای جهانی منجر می شود.
این تعاونگر پیگیری و رفع موانع و مشکلات قانونی این حوزه را مهمترین درخواست تعاونگران از فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی عنوان کرد.
کمیسیون مشترک صادرات غیرنفتی و کمیسیون صنعت معدن با حضور ‘علی اکبر کریمی’ نماینده و رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی و ‘ماشاالله عظیمی’دبیر کل اتاق تعاون ایران و جمع کثیری از فعالان و تعاونگران حوزه های صادرات غیرنفتی و صنعت و معدن به منظور معرفی ظرفیت های توسعه صادرات غیرنفتی بخش تعاون و بررسی موانع قانونی توسعه صادرات در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام*9123 **1561** خبرنگار: زهره دریغ گفتار*انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید