رونمایی از نخستین تاکسی هوشمند ایرانیسرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، امروز (سه شنبه) در حاشیه مجمع سالیانه این اتحادیه در هتل المپیک تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تاکسی هوشمند محصول شرکت ایران خودرو بوده و قرار است این خودروی ویژه، تنها به صورت تاکسی به بازار عرضه شود.
مرتضی ضامنی تصریح کرد: این خودرو مجهز به تاکسیمتر، سیستم مکان یابی، مسیریابی و سرویس اعزام خودکار است و براساس توافق اتحادیه تاکسی های شهری کشور با شرکت ایران خودرو به تولید انبوه خواهد رسید.
به گفته ضامنی، هدف از تولید این خودرو بالا بردن تنوع و کیفیت تاکسی ها در راستای احترام به مسافر است.
وی همچنین دریافت کرایه با استفاده از کارت شهروندی و کارت های عضو شبکه شتاب، سیستم محاسبه مصرف و مدیریت سوخت خودرو براساس پیمایش را از دیگر قابلیت های این خودرو عنوان کرد.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور افزود: ارائه سرویس اینترنت رایگان به مسافران و سیستم عیب یابی از راه دور نیز در این خودرو هوشمند تعبیه شده است.
وی همچنین با بیان اینکه رانندگان تاکسی در سالجاری تمایل بیشتری برای دریافت خودرو سمند(برای نوسازی تاکسی) دارند، خاطرنشان کرد: تنوع خودرو برای نوسازی ناوگان کم است و به همین دلیل تفاهم نامه دیگری با شرکت سایپا برای استفاده از خودرو آریو به عنوان تاکسی امضا شده است.
به گزارش ایرنا، سی و دومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسی های شهری کشور صبح امروز با حضور خلیل راحتی مشاور وزیر کشور و رئیس مجمع عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، هیربد معصومی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و اعضای هیات مدیره و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در هتل المپیک تهران برگزار شد.
تهرام/9343//1348خبرنگار: مهدی مقدر – انتشار:علی شریفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید