سهم اشتغال بخش های مختلف زنجان مشخص شد/ سهم بخش خدمات 8 هزار شغلبه گزارش ایرنا، محمدرضا یوسفی شامگاه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۹۱ فرصت شغلی در بخش صنعت، معدن و بازرگانی برای استان زنجان پیش بینی شده است ، اظهار کرد: در مجموع در بخش خدمات برای هشت هزار و 318 نفر اشتغالزایی می شود.
وی یادآورشد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در استان، بناست امسال در بخش کشاورزی برای یک هزار و 780 نفر، بخش خدمات سلامت یک هزار و 553 نفر، گردشگری یک هزار و 809 نفر، حمل و نقل 235 نفر، ارتباطات 2 هزار و 322 نفر و فرهنگ و هنر 619 نفر فرصت شغلی ایجاد شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: با وجود آنکه در سال جاری طرح جامع اشتغال فراگیر در کشور تدوین و اجرا می شود اما تاکنون سهم استانی ایجاد اشتغال مشخص نشده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اضافه کرد: در اجرای طرح کارورزی فراهم سازی 40 هزار فرصت شغلی در سطح کشور پیش بینی شده است.
وی خاطر نشان کرد: افزایش مهارت و اشتغال جوانان، ایجاد فرصت های شغلی مناسب و پایدار و مهارت آموزی در محیط واقعی کار به محور اساسی اجرای طرح کارورزی محسوب می شوند.
یوسفی ادامه داد: طرح کارورزی برای جوانان 18 تا 23 سال در مراکز آموزش فنی و حرفه ای با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معرفی به یکی از واحدهای تولیدی مشارکت کننده در این طرح برگزار می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اضافه کرد: پوشش مسئولیت مدنی، پرداخت 2 میلیون و 700 هزار ریال تا سه میلیون و 500 هزار ریال به کارورزان و معافیت های حق بیمه کارفرمایان از جمله مشوق هایی است که برای واحدهای تولیدی مشارکت کننده پیش بینی شده است.
سامانه طرح کارورزی وزارت کار به منظور ثبت نام متقاضیان کار و فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی از 23 اردیبهشت آغاز به کار کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود که همه دانش آموختگان بیکار و جوانان جویای کار با ثبت نام در این طرح، مشمول بیمه حوادث شده و یک سوم حداقل دستمزد به آنها پرداخت می‌شود.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید