صدور انقلاب اسلامی و فرهنگ ایرانی فقط از طریق فضای مجازی میسر می شودبه گزارش ایرنا، امیرحسین اسدی روز یکشنبه در همایش آموزشی ‘نماز و فضای مجازی’ که در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد، افزود: اکنون زمان فضای مجازی گذشته و باید به فکر آینده باشیم همانطور که تلویزیون برای 20 سال گذشته بوده و ما باید به فکر فناوری های آینده ای باشیم که جامعه را فرا می گیرد.
اسدی در ادامه به ارایه تعدادی آمار و ارقام در خصوص کاربران اینترنت و فضای مجازی پرداخت و گفت: درایران 40 میلیون نفر عضو شبکه اجتماعی تلگرام هستند و هر کاربر ایرانی به طور متوسط عضو 18 کانال در تلگرام است.
وی بیان داشت: در مجموع تعداد اعضای این کانال ها به طور متوسط 720 میلیون نفر است و هر مطلب در این کانال ها به طور متوسط 1125 مرتبه منتشر می شود و کل بازدیدکنندگان از تلگرام 1.2 تریلیارد نفر است.
وی ادامه داد: هر نفر به طور متوسط 30 هزار مطلب را در تلگرام مطالعه کرده و در بخش فارسی تلگرام 555 هزار کانال فارسی داریم که 20 هزار کانال آن بیش از 5 هزار عضو دارد.

**فضای مجازی در آینده تمام زندگی روزمره را می گیرد
اسدی با بیان اینکه فضای مجازی در آینده تمام زندگی روزمره انسان ها را در دست می گیرد، گفت: از 40 میلیون ایرانی عضو تلگرام 20 میلیون نفر روزی 2 ساعت بازی اینترنتی می کنند در حالیکه ضریب نفوذ اینترنت در ایران 120 درصد است.
وی افزود: در این فضای مجازی جای فعالیت حوزه، اقامه نماز و مساجد خالی است در حالیکه برای توسعه فرهنگ، معارف و نماز می تواند فضای مجازی را به عنوان بستری مناسب دید.
وی ادامه داد: شبهه در فضای مجازی و غیر مجازی زیاد شده به طوریکه این شبهه ها در بین افراد مذهبی و غیر مذهبی دیده می شود و باید برای رفع این شبهه ها، پاسخ ها را در توییتر، ایسنتاگرام و تلگرام منتشر کرد.
مشاور علمی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه از این فضاها باید برای پاسخگویی به شبهات دینی و مذهبی استفاده شود، گفت: ادبیات فضای مجازی با ادبیات کوچه و خیابان فرق می کند زیرا در این فضا نباید دستوری کار کرد زیرا این فضا، فضای بی بند و باری است که باید با ادبیات خاص آن صحبت کرد.
وی با تاکید بر اینکه جنس ادبیات فضای مجازی با دانشگاه و حوزه فرق می کند، افزود: اگر می خواهیم نماز و فرهنگ را توسعه دهیم و 5 سال آینده فرزند و نظام را بیمه کنیم باید آینده نگری کنیم و برنامه داشته باشیم.
وی به ارائه آماری از وضعیت فضاهای مجازی و اینترنتی در جهان ارائه کرد.
بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در اواخر آذرماه سال جاری در استان هرمزگان با شعار ‘نماز و فضای مجازی’ برگزار می شود.
اجلاس استانی نماز در البرز نیز در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
6156. 6155خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید