فرماندار: سرمایه گذاران شهرستان رزن 20 سال از پرداخت مالیات معاف هستندفتحعلی حسینی روز شنبه در نشست اعضای شورای اداری شهرستان رزن که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: در همین چارچوب و به منطور حمایت از سرمایه گذاران، تسهیلات بانکی با سود پایین در اختیار این قشر قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: نزدیکی این شهرستان به پایتخت و همجواری آن با استان های صنعتی، بسترهای سرمایه گذاری در رزن را برای فعالان اقتصادی فراهم کرده است.
حسینی اطهار کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهوری به مسایل زیست محیطی و نقش آب در توسعه اقتصادی، از 200 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شده در استان همدان، 93 میلیون متر مکعب مربوط به این شهرستان است.
فرماندار رزن اظهار کرد: میزان بیکاری شهرستان رزن در سال 93 حدود 12.5 درصد بود که با حمایت های دولت و پشتیبانی مسئولان استانی این آمار در سال گذشته به 8.5 درصد کاهش یافت.
وی با بیان اینکه امسال 750 شعل در رزن ایجاد شده است، اضافه کرد: شهرستان رزن از 6 هزار و 430 میلیارد ریال اعتبار اشتعالزایی 640 میلیارد ریال جذب کرده است که در زمینه جذب اعتبارات رتبه سوم را دارد.
نماینده مردم رزن در خانه ملت نیز در این نشست گفت: چهار هزار 158 نفر در رشته قالی بافی در این شهرستان فعالیت می کنند که فقط 540 نفر زیر پوشش بیمه قرار دارند و درخواست می شود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورات لازم برای حل مشکلات این قشر را صادر شود.
حسن لطفی افزود: در حوزه اشتغال علاوه بر تسهیلات نقاط محروم و کمتر توسعه یافته، نیازمند پرداخت 75 میلیارد ریال تسهیلات از طریق صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد 500 فرصت شغلی هستیم.
وی بیان کرد: راه اندازی خوشه لاستیک رزن برای 100 نفر اشتعال ایجاد می کند که این طرح نیازمند 15 میلیارد ریال اعتیار است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی خوشه قاب سازی در روستای کاج رزن نیز نیازمند 30 میلیارد ریال تسهیلات است که در صورت اختصاص آن، برای 100 نفر شعل ایجاد می شود.
لطفی بیان کرد: سازمان بهزیستی بر اساس قانون تامین اجتماعی اقدام به بیمه معلولان به مدت پنج سال کرده است که تقاصای افزایش این مدت به 10 سال را داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سفر یک روزه خود به همدان ابتدا شرکت بین المللی رایان نیک الکترونیک واقع در شهرک صنعتی رزن را افتتاح کرد و در ادامه در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال در محل استانداری همدان حضور یافت.
پس از آن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 طرح بهزیستی در حوزه های توانمندسازی، پیشگیری، فرهنگی آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با هزینه کرد 16 میلیارد و 940 میلیون ریال در شهرستان های همدان، نهاوند و کبودراهنگ بهره برداری می شود.
این طرح شامل مجتمع فرهنگی رفاهی عترت بهزیستی، 2 کلینیک مددکاری اجتماعی، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد، کارگاه تولیدی رهروان علی(ع)، محوطه سازی مجتمع فرهنگی ابن سینا و 2 مهدکودک شهری در شهرستان همدان است.
همچنین طرح مرکز ماده 16 رسالت در کبودرآهنگ و طرح های کارگاه پوشاک آزاد و یک مهدکودک روستایی در شهرستان نهاوند به همراه 37 واحد مسکونی در کل استان همدان بهره برداری می شود.
در این سفر یک روزه عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار در زمینی با زیربنای 2 هزار 400 متر مربع و در 2 طبقه آغاز می شود.
مجموعه ورزشی تویسرکان نیز متشکل از زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی و تنیس روی میز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با حضور علی ربیعی بهره برداری می شود.
حضور در ملایر و نشست با مسئولان این شهرستان آخرین برنامه سفر یک روزه علی ربیعی در استان همدان اعلام شده است.
شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید