فرماندار کرج : ایجاد اشتغال متناسب با رشد جمعیت انجام می شودبه گزارش ایرنا ، علی قنبر زمانی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال کرج با تاکید برکسب درس ایثار و شهادت و تسلیت شهادت شهید حججی افزود: اشتغال از بحث های مهم جامعه امروزی است که دستگاه ها در موعد مقررباید گزارش دهی لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: دولت دوازدهم شروع به کار کرده یکی از مهمترین مباحث امروز جامعه نیز اشتغال است، مسئولان برنامه ریزی جدی را باید داشته باشند .
زمانی گفت: تمام دستگاه های اجرایی مکلفند تا برنامه ریزی هایی که ابتدای سال جاری داشتند درطول سال با ارائه گزارشی مستند اعلام کنند .
وی ادامه داد: میزان تحقق برنامه ها از سوی دستگاه های اجرایی ضروری بوده و امروز باید روی صنایع کوچک و تعاونی های چند نفره تاکید داشت .
قنبرزمانی افزود: باید به سمت اشتغال صنایع متوسط رفت و با گسترش این نوع فعالیت ها زمینه را برای جذب تعداد افراد بیشتری فراهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: چراکه صنایع سنگین هم تامین منابع و هم راه اندازی آنها زمان بر است ، دولت اقدامات خوبی را داشته جز برترین های کشور بودیم ولی از انجاییکه کرج مهاجر پذیر است می طلبد مسئولان کرج و استان تلاش کنند همگام با این مهاجرت ها مقدمات اشتغال را فراهم کنند.
قنبرزمانی یادآورشد: سازمان فنی و حرفه ای نیز باید تلاش بیشتری داشته باشد تا سطح مهارتی فارغ التحصیلان افزایش یابد .
وی افزود: امروز آموزش و پرورش باید بیش از پیش روی علایق دانش آموزان مانند کشورهای توسعه یافته کار کند و سطح توقعات مبنی براینکه تمام امورات به دست دولت حل شود را باید کاهش داد .
فرماندار کرج یادآورشد: امروز شاهد آن هستیم که در کشورهای توسعه یافته نیرو در بخش های مختلف تربیت می شود و ما در صنعت و مکانیک باید نیروی بیشتری را جذب کنیم .
فرماندار کرج در پایان بر رعایت حقوق یکدیگر درسطح اجتماع ازسوی احاد جامعه تاکید کرد .
8029/ 6155 خبرنگار: حکیمه کشاورز** انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید