مسوولان در برابر سرمایه گذاری ها مانع تراشی نکنندبه گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خلخال افزود: دریافت هزینه های کلان از سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در شهرک صنعتی خلخال برای صدور مجوزهای لازم جهت راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی از سوی مسوولان این شهرک در همان ابتدای کار بسیاری از سرمایه گذاران را از اقدام خود منصرف و یا طرح پیشنهادی را با مشکل جدی مواجه و در نهایت موجب فرار سرمایه گذاران از این شهرستان می شود.
وی گفت: اخذ 20 میلیارد ریال هزینه صدور پروانه احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی خلخال از یک سرمایه گذار قبل از احداث و راه اندازی واحد صنعتی نمونه ای از این بی مهری ها در خصوص سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این شهرستان است.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خلخال اظهار کرد: در حالی که جامعه نیازمند همکاری مسوولان اجرایی با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای رفع معضل گسترده بیکاری است هرگونه مانع تراشی در مقابل این کار برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی دولت بوده و تغییر رفتار مدیران اجرایی در سرمایه گذاری بخش خصوصی ضروری بنظر می رسد.
او از سرمایه گذاری یک شرکت معتبر فرشبافی کشور در خلخال خبرداد و گفت:با آغاز فعالیت این شرکت از اوایل شهریور امسال برای بیش از یک هزار نفر از بیکاران شهرستان در بخش فرشبافی متمرکز و تک بافت ایجاد اشتغال خواهد شد.
او اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه با این شرکت تمام امکانات فرش بافی اعم از دار قالی و مواد اولیه از سوی سرمایه گذار تامین شده و حقوق یک هزار بافنده فرش نیز برابر حداقل حقوق قانون کار پرداخت و همه فرشبافان نیز زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار خواهند گرفت.
در این جلسه که با حضور متقاضیان ایجاد طرح های تولیدی و صنعتی و نیز صاحبان واحدهای تولیدی مشکل دار خلخال برگزار شد مشکلات هشت واحد تولیدی و صنعتی شهرستان خلخال بررسی شد.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
استان اردبیل با نرخ بیکاری 12 درصد از جمله استان های سطح اشتغال پایین و بیکاری بالا محسوب می شود.
در سال 95 در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت فعال کردن واحدهای راکد تولیدی استان اردبیل گام های موفقی برداشته شده و به گفته مسوولان 240 واحد راکد و نیمه راکد با استفاده از تسهیلات 2 هزار و 100 میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید فعال شدند.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید