معاون وزیر تعاون: با تغییر نگاه به مقوله ایمنی از حوادث کار جلوگیری شودبه گزارش ایرنا احمد مشیریان روز چهارشنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای کشور افزود: بازرسان کار به نوعی مظلوم هستند و تا زمانی که حادثه ای رخ نداده است کمترین اهمیتی دارند.
وی تصریح کرد: باید در بحث ایمنی به آموزش اهمیت دهیم تا حداقل حوادث را در کار داشته باشیم.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در دنیا به لحاظ ایمنی دچار عقب ماندگی هستیم و لازم است نظرات مسئولان ایمنی شنیده شود و برای عملیاتی شدن آنها سرمایه گذاری کنیم.
وی گفت: ایمنی از نکاتی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر آن تاکید دارد و کارگروه معدن برای کاهش حوادث شغلی بویژه در بخش ذغال سنگ تشکیل شده است.
مشیریان با بیان اینکه وضع ایمنی در معادن استان کرمان خوب است افزود: امیدواریم پیام کارگران و معدنچیان را بشنویم و به خوبی به مسئولان برسانیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: برگزارری نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای کشور در راستای هم افزایی و ارتقای ایمنی و کاهش ضریب تکرار حوادث برگزار شده است.
رضا اسماعیلی افزود: استان کرمان بسیار وسیع است و از نظر جمعیت کارگری و صنایع کارگاهی تنوع زیاد و تصمیم سازی و تصمیم گیری در آن جایگاه ویژه دارد.
وی بیان کرد: جمعیت کارگری 300 هزار نفره کرمان در 42 هزار کارگاه مشغول کار هستند که ایمنی آنها اولویت دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: باید سازمان شبکه ای برای ایمنی تعریف کنیم و این سازمان باید خودش را به روز کند.
وی تاکید کرد: امروز تعداد حوادث کار 75 درصد و فوتی های ناشی از حوادث کمتر شده و امیدواریم با همکاری مسئولان و سازمان ها کیفیت ایمنی کار را بیشتر کنیم.
این آیین با حضور سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تعدادی از مسئولان و جامعه کارگری استان در سالن کاشیگر ذغال سنگ کرمان برگزار شد.
همچنین در این آیین از 50 نفر از فعالان کارگری استان کرمان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: اصغر رضاخانی
7437/3029 /1484انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید