پیش بینی 330 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در گیلانبه گزارش ایرنا، سید الهیار مصباحی روز دوشنبه در کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال و اقتصاد مقاومتی املش افزود: درحد توان مشکلات سرمایه گذاران را حل خواهیم کرد.
مسئوول هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان نیز در ادامه این جلسه گفت: اجرایی شهرستان بایدبا هماهنگی با مدیراستانی خودپروڑه های خودراتعریف کرده تاتسهیلات مربوط به طرح تعریف شده را در فصل بودجه ریزی با اولویت بندی به طورخاص دیده ودریافت کنند.
فرزام صفت اظهار داشت : به طرح ها وپروڑه هایی تسهیلات پرداخت می کنیم که 60درصد پیشرفت فیزیکی درکار داشته باشند.
فرماندار املش گفت:همه مدیران در صف کاری هستند تا سیاست های دولت رامحقق کنند لذا کارآفرینانی که مستلزم دریافت کمکها و تسهیلات دولت هستندباید به آنها نگاه ویڑه ای شود .
یونس محمودی باتشکرازمدیران فعال درحوزه اقتصادی اظهار داشت :شهرستان املش در بخش استخر و پرورش ماهیان سردابی امروز از 50 تن به 180 تن رسیده است.
وی تصریح کرد: کارخانه میکا که درعرض 8ماه آماده واحداث شد توانست 150 نفر را مستقیم در چرخه اشتغال قراردهد وعایقهای ضدحریق را در ایران تولید نماید.
وی تولید یکهزار و 200 گرم زعفران برای اولین بار در سال جاری در املش را در نوع خود مهم دانست و افزود:زعفران املش هم ازنظر طعم و هم عطر و رنگ با عفران خراسان جنوبی برابری دارد.
محمودی با اشاره به این که املش دومین تولید کننده فندق در گیلان است خاطرنشان کرد : با اصلاح باغهای فندق با 30نوع از ارقام پرمحصول فندق درسالهای آتی شاهدتولید بیش از پیش فندق در املش خواهیم.
وی احیای باغهای رها شده چای دراملش و افزایش تولید 62درصدی چای درسال گذشته راگامی مهم دراملش بیان کرد.
محمودی میزان پرداخت تسهیلات به مزدوجین دراملش رادرسال جاری 3میلیارد و550میلیون تومان اعلام و تصریح کرد :در بخش تولیدواشتغال دراملش توانستیم به جوانان 2میلیاردو128میلیون تومان تسهیلات پرداخت کنیم و113نفررادربخش اشتغال ساماندهی نماییم.
دراین نشست دو کارآفرین املشی ضمن توضیح وتشریح طرح وپروڑه خودازمسئوولان شهرستان واستانی خواستند ازکاغذبازیها وروال دست وپاگیراداری دوری جسته درکوتاه ترین زمان نسبت به رفع مشکلات سرمایه گذاران دربخش های کشاورزی،گردشگری وتولیدی قدم بردارند.
شهرستان املش با2بخش مرکزی و رانکوه با جمعیتی درحدود46هزارنفر در75 کیلومتری شرق مرکزگیلان واقع شده است.
خبرنگار: جهانی **انتشار دهنده: بابایی
7291 /6030 /انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید